S počítačem nejen k maturitě 2. díl (10. vyd.)

Pavel Navrátil, Michal Jiříček

V pořadí již 10. vydání nejoblíbenější učebnice informatiky a výpočetní techniky pro střední školy. Titul vychází z předchozích verzí a kapitol, které jsou doplněny a aktualizovány.
2. díl učebnice je zaměřen na návazné celky informatiky – prezentační manažer PowerPoint 2016, e-mailový klient Outlook 2016, služby internetu a úvod do tvorby HTML stránek, počítačovou grafiku, počítačové sítě, moderní technologie
v oblasti výpočetní techniky. Věnuje se rovněž oblasti počítačových virů a ochrany proti nim, komprimaci dat a uživatelské údržbě počítače.

Skladem
S počítačem nejen k maturitě 2. díl (10. vyd.)
220,00 Kč
  • Od 16 ks 200,00 Kč (ušetříte 9%)
    Od 31 ks 190,00 Kč (ušetříte 14%)
    Od 71 ks 180,00 Kč (ušetříte 18%)
    Od 121 ks 170,00 Kč (ušetříte 23%)

Máte dotazy k produktu? Volejte +420 582 302 666 nebo pište na info@computermedia.cz.

V pořadí již 10. vydání nejoblíbenější učebnice informatiky a výpočetní techniky pro střední školy.

2. díl navazuje na předchozí vydání tohoto titulu, jednotlivé tematické celky a kapitoly jsou ovšem doplněny a aktualizovány. Učebnice tak odráží vývoj a technologické trendy doby v náplni, se kterou by se měl žák střední školy aktuálně obeznámit. Ve svém devátém vydání se proto druhý díl zaměřuje především na moderní hardwarové a mobilní technologie, komunikaci a online internetové služby. V oblasti využívání kancelářských aplikací se podrobněji věnuje prezentačnímu manažeru PowerPoint 2016 a rámcově komunikačnímu prostředí Outlook 2016. Začínajícího uživatele tvorby WWW stránek seznamuje se zásadami základy tvorby HTML stránek. Pozornost věnuje i grafice, a obsahuje rovněž kapitoly zaměřené na multimédia (digitální zvuk a video). Svět počítačů s sebou ovšem přináší i jistá úskalí a rizika – 2. díl učebnice se proto poměrně věnuje věnuje i problematice počítačových virů (a jiným formám škodlivého počítačového kódu) a ochraně proti nim. Dalším tématickým celkem je problematika počítačových sítí. Do učebnice jsou zařazeny i statě pojednávající o komprimaci a dekomprimaci dat, instalaci a odinstalaci programů v OS Windows 10 a údržbě počítače. Závěr titulu je věnován problematice softwarového práva, podmínkám, užití a formám ochrany softwarových produktů.

Tematický obsah druhého dílu:
- Prezentační manažer Microsoft PowerPoint 2016 
- E-mailový klient Microsoft Outlook 2016
- Další služby internetu (internetový obchod a bankovniství, cloudové služby, komunitní sítě apod.)
- Úvod do tvorby internetových stránek
- Počítačová grafika a digitální fotografie 
- Digitální video 
- Multimédia a zvuk 
- Moderní technologie v oblasti výpočetní techniky 
- Počítačové sítě 
- Počítačové viry a ochrana proti nim 
- Komprimace a dekomprimace dat 
- Instalace a odinstalace programů 
- Údržba počítače
- Softwarové právo 


Publikace je dvoubarevná. Učivo témat je doplněno o množství ilustrativních obrázků, schémat, náhledy na obrázky z prostředí aplikací, ukázky zdrojového HTML kódu, grafiky, moderních technologií a mobilních zařízení apod. apod. Špičková kvalita tisku a grafického zpracování, srozumitelnost výkladu a jeho názornost.

Více informací
Autor Pavel Navrátil, Michal Jiříček
Stav Novinka
Formát knihy A4
Počet stran 176
Vydání 10.
Datum vydání 31. 8. 2018
Barevnost Dvoubarevná
Druh vazby Brožovaná
ISBN 9788074023552
Datové médium N/A
Doložka Ne
Detail doložky N/A