Počítačová grafika a multimédia - 2. vydání

Pavel Navrátil

Celobarevná aktualizovaná kniha o počítačové grafice a multimédiích. Je psaná přesně podle Katalogu požadavků ICT, a proto je velmi vhodná jako studijní materiál k části "počítačová grafika" pro přípravu k maturitě.

Není skladem
POCGRAF-2
220,00 Kč

Máte dotazy k produktu? Volejte +420 582 302 666 nebo pište na info@computermedia.cz.

Titul Počítačová grafika a multimédia se věnuje počítačové grafice poměrně důkladně. Úvod knihy je zaměřen na teorii počítačové grafiky a rozebírá tedy barevné modely (RGB, CMYK apod.), barevnou hloubku, rastrovou a vektorovou grafiku a řadu dalších teoretických aspektů počítačové grafiky.

Po obsáhlé teorii začínají dvě velké praktické oblasti knihy - rastrová a vektorová grafika. V obou oblastech je čtenář do problematiky zasvěcován postupně od naprostých základů až po poměrně specifické funkce.

V rastrové grafice se k popisu tématu a k ukázkám používají programy GIMP a Photoshop. Ve vektorové grafice je k výkladu použit vektorový grafický program. Principiálně lze ale při studiu pracovat s jakýmkoli jiným programem.

Poslední, menší část je věnována multimédiím. Jsou zde vysvětleny všechny potřebné pojmy, principy záznamu zvuku a videa, formáty a jejich převod, tvorba hudebních CD atd. Vše je samozřejmě doplněno špičkovou grafikou.

Publikaci v každém případě doporučujeme!! Kniha má 112 stran, je celobarevná, graficky perfektně zpracovaná a doslova nabitá informacemi, obrázky a ukázkami. V současné době se jedná o nejobsáhlejší cílenou učebnici počítačové grafiky na našem trhu. Autorem je zkušený spisovatel mnoha bestsellerů a desítek knih, Pavel Navrátil.

Na knihu navazuje sada "50 příkladů z počítačové grafiky", která je určena primárně pro učitele a obsahuje širokou škálu příkladů k procvičení. 

Více informací
Autor Pavel Navrátil
Stav Připravujeme
Formát knihy A4
Počet stran 112
Vydání 2.
Datum vydání N/A
Barevnost Celobarevná
Druh vazby Brožovaná
ISBN N/A
Datové médium N/A
Doložka Ne
Detail doložky N/A