Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

Patříš mi

Mark Tilbury

AKCETIP
Strhující a zvrácený psychologický thriller s brilantně vykreslenou psychologií postav, který vás donutí přemýšlet o temných zákoutích lidské mysli.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 17.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců

Ostatní s tímto titulem také koupili

Danny, Kieran, Rob a Josh. Parta kluků, která má tajemství. Tajemství, které denodenně sužuje jejich životy. Ačkoliv šli každý svou cestou, zlo je spojuje a přivádí zpátky na místo, kde to všechno začalo. A co víc, vypadá to, že se historie po letech začíná opakovat. Nejdříve to byla Ellie. Teď je to Cassie. Dvě dívky, po kterých se slehla zem. Je na čase splatit účty a pohřbít kostlivce jednou pro vždy.

Strhující a zvrácený psychologický thriller s brilantně vykreslenou psychologií postav, který vás donutí přemýšlet o temných zákoutích lidské mysli.

Následující produkty by vás mohly zajímat

Ze stejné kategorie

Autor: Mark Tilbury
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 5.11.2019
Formát: 145 x 205 mm
ISBN: 9788074023880
Jazyk: Český
Počet stran: 368
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora
Následující text detailněji popisuje obsah knihy a může vyzrazovat dějovou linku nebo zápletku!

Před devíti lety zmizela mladá dívka Ellie, když šla cestou ze školy podél železniční trati. Nikdo ji od té doby neviděl a nebyla nikdy nalezena. Do události byli připleteni mladí kluci - Danny, Kieran, Rob a Josh. Někdo z nich možná ví, co se tenkrát stalo, ale všichni během té doby zažili děsivé a traumatizující tajemství, které je poznamenalo na celý život. Tajemství, které jim znemožňuje mluvit o tom, co se tehdy skutečně stalo. 

Uběhlo devět let, z kluků se stali muži a každý si šel svou cestou. Ale až do doby, kdy je zasáhla zpráva, že se situace opakuje. Stejně jako před devíti lety, znovu zmizela dívka, když šla ze školy. Stejná událost, stejný věk, stejné záhadné okolnosti. Nejdříve to byla Ellie. Teď je to Cassie. Dvě dívky, po kterých se slehla zem. Co se tenkrát doopravdy stalo a proč se to děje znovu? A proč jim tehdejší událost natrvalo změnila životy?

Parta mužů se musí znovu spojit, aby pohřbili kostlivce jednou pro vždy. Je na čase zbavit se trápení a hluboko uložených traumat. Čeká je náročný úkol - vypořádat se s minulostí a s .... 

Neobyčejně syrový, strhující a zvrácený psychologický thriller s brilantně vykreslenou psychologií postav. Thriller, který šokuje nečekaným závěrem a který vás donutí přemýšlet o temných zákoutích lidské mysli ještě dlouho poté, co knihu odložíte.

Díky knize Patříš mi jsem poučena do příštích časů, že se fakt nebudu spoléhat na anotaci a prvních pár kapitol. Ono totiž došlo k mé úplné mystifikaci a já byla vedle jak ta jedle.
V anotaci jsem viděla velkou podobu s hororem TO od Stephena Kinga. V prvních pár kapitolách mi to tak pořád připadalo, ale potom... Se začaly dít neskutečné věci. Přestala jsem hledat shody a nechala se strhnout dějem a musím se přiznat, na konci jsem nechápala, že je to tak a ne jinak, než jsem si myslela. Výborné!


Důležitých postav v celém příběhu je pět. Čtyři kamarádi, Danny, Kieran, Rob a Josh. Když se jejich životy rozešly, bylo to za velmi nepříjemných okolností po ukončení střední školy. Pátou důležitou osobou osobou je Calum, Dannyho starší bratr, ale co má s tou výše zmíněnou čtveřicí společného, vám neprozradím.

Jen vám povím jedno, po devíti letech, kdy už každý kluk z původní party má svůj život, někdo o něco lepší než druhý, ale nikdo skvělý, tak je Danny nechá najít soukromým detektivem a pozve je zpátky do městečka, ze kterého všichni tak rádi odešli.

Protože to, co se stalo v minulosti, se znovu opakuje a oni to musí nejen zastavit, ale také napravit minulost, když se s tím nepoprali tak, jak měli.

Ze začátku mi někteří hrdinové přišli velmi zvláštní, téměř až trosky na pokraji existenční krize. Ale když jsem je postupně poznávala a pochopila, co je formovalo, věřila jsem, že pokud si tu minulost v sobě vyřeší, dokážou být normální.

Danny, kterého já osobně beru jako nejdůležitější článek celé knihy Patříš mi, mi přirostl k srdci. Co všechno si prožil, a jak se dokázal zmobilizovat, a na konci vymyslet fakt monstrózní plán, to bylo perfektní.

"Brejloun? To je fakt originální. Měl bych si to poznamenat, abych to náhodou nezapomněl, až budu chtít mluvit o něčem inteligentním."

Calum na něj chvíli zíral. Dost dlouho na to, aby se Josh raději odvrátil. "Měl by sis dávat bacha na pusu, McBaine. Možná ti v ní v nejbližších dnech přistane moje pěst."

Je škoda, že na začátku to až takovým stylem připomínalo TO od Stephena Kinga. Věřím, že si v tom autor vzal inspiraci, protože zde bylo mnoho shod.

Ale když jsem se od toho oprostila a vžila se do příběhu, Patříš mi byla skvělá četba. Napínavá, čtivá, autorovi se povedlo perfektně vykreslit psychologii postav a podat čtenáři velmi věrohodný pocit týraní, ubližování, ničení lidské duše. Vydírání mladých lidí, a co všechno to s nimi může udělat do budoucích životů.

Musím uznat, že po prvotních rozpacích jsem se čtení opravdu užila a kniha si zaslouží pozornost milovníků thrillerů a psychothrillerů. Autor se nebojí trochu přitlačit ve sprostých slovech, což ale odpovídá situacím a vlastně i věku aktérů těchto slovních přestřelek.

Je tam sice pár dějových "zvláštností", které autor mohl vyřešit trochu jinak, protože to může na některé čtenáře působit jako přitažené za vlasy, ale na druhou stranu, autor to zase podal takovým způsobem, aby vás to bavilo a neměli jste s tím do dalších stránek problém, aby jste se nad tím až tak moc nepozastavovali.

Patříš mi je kniha, která nemá žádná hluchá místa, děj odsýpá a na konci může překvapit, možná i šokovat. Nečekala bych takové rozuzlení, a jsem za něj ráda, že to tak dopadlo, protože opět něco, co nebylo předvídatelné - aspoň tedy pro mne.

Od druhé poloviny jsem knihu doslova hltala a věřím, že se to stane i vám, pokud se do čtení pustíte. A proto vám knihu ráda doporučím. :-)


Zdroj: http://daramegan.cz/recenze/patris-mi-mark-tilbury/

IG: @daramegan.cz

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Patříš mi | computermedia.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://www.computermedia.cz/
https://www.computermedia.cz/patris-mi?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!