S počítačem nejen k maturitě 2. díl (9. vyd.)

Pavel Navrátil, Michal Jiříček

V pořadí již 9. vydání nejoblíbenější učebnice informatiky a výpočetní techniky pro střední školy.Titul vychází z předchozích verzí a kapitol, které jsou zásadně aktualizovány.

2. díl učebnice je zaměřen na návazné celky informatiky – prezentační manažer PowerPoint 2016, e-mailový klient Outlook 2016, služby internetu a úvod do tvorby HTML stránek, počítačovou grafiku, počítačové sítě, moderní technologie v oblasti výpočetní techniky. Věnuje se rovněž oblasti počítačových virů a ochrany proti nim, komprimaci dat a uživatelské údržbě počítače.

Skladem
9788074022531
220,00 Kč
  • Od 16 ks 200,00 Kč (ušetříte 18%)
    Od 31 ks 190,00 Kč (ušetříte 22%)
    Od 71 ks 180,00 Kč (ušetříte 26%)
    Od 121 ks 170,00 Kč (ušetříte 30%)

Máte dotazy k produktu? Volejte +420 582 302 666 nebo pište na info@computermedia.cz.

V pořadí již 9. vydání nejoblíbenější učebnice informatiky a výpočetní techniky pro střední školy.

2. díl navazuje na předchozí vydání tohoto titulu, jednotlivé tematické celky a kapitoly jsou ovšem zásadně aktualizovány. Učebnice tak odráží vývoj a technologické trendy doby v náplni, se kterou by se měl žák střední školy aktuálně obeznámit. Ve svém devátém vydání se proto druhý díl zaměřuje především na moderní hardwarové a mobilní technologie, komunikaci a online internetové služby. V oblasti využívání kancelářských aplikací se podrobněji věnuje prezentačnímu manažeru PowerPoint 2016 a rámcově komunikačnímu prostředí Outlook 2016. Začínajícího uživatele tvorby WWW stránek seznamuje se zásadami základy tvorby HTML stránek. Poměrně značnou pozornost věnuje grafice, a obsahuje i kapitoly zaměřené na multimédia (digitální zvuk a video). Svět počítačů s sebou ovšem přináší i jistá úskalí a rizika – 2. díl učebnice se proto poměrně věnuje věnuje i problematice počítačových virů (a jiným formám škodlivého počítačového kódu) a ochraně proti nim. Dalším tématickým celkem je problematika počítačových sítí. Na závěr učebnice jsou zařazeny statě pojednávající o komprimaci a dekomprimaci dat, instalaci a odinstalaci programů v OS Windows 10 a údržbě počítače.

Tematický obsah druhého dílu:
- Prezentační manažer Microsoft PowerPoint 2016 
- Další služby internetu 
- E-mailový klient Microsoft Outlook 2016 
- Úvod do tvorby internetových stránek 
- Počítačová grafika a digitální fotografie 
- Digitální video 
- Multimédia a zvuk 
- Moderní technologie v oblasti výpočetní techniky 
- Počítačové sítě 
- Počítačové viry a ochrana proti nim 
- Komprimace a dekomprimace dat 
- Instalace a odinstalace programů 
- Údržba počítače 


Publikace je dvoubarevná. Učivo témat je doplněno o množství ilustrativních obrázků, schémat, náhledy na obrázky z prostředí aplikací, ukázky zdrojového HTML kódu, grafiky, moderních technologií a mobilních zařízení apod. apod. Špičková kvalita tisku a grafického zpracování, srozumitelnost výkladu a jeho názornost.

Více informací
Autor Pavel Navrátil, Michal Jiříček
Formát knihy A4
Počet stran 176
Vydání 9.
Datum vydání 1. 8. 2016
Barevnost Dvoubarevná
Druh vazby Brožovaná
ISBN 9788074022531