Management (Základy managementu)

Jaroslav Zlámal, Petr Bačík, Jana Bellová

Moderní učebnice managementu pro střední školy.Učebnice je určená všem studentům, jejichž studijní obor zahrnuje tematiku managementu.

Skladem
9788074020834
220,00 Kč
  • Od 16 ks 200,00 Kč (ušetříte 18%)
    Od 31 ks 190,00 Kč (ušetříte 22%)
    Od 71 ks 180,00 Kč (ušetříte 26%)
    Od 121 ks 170,00 Kč (ušetříte 30%)

Máte dotazy k produktu? Volejte +420 582 302 666 nebo pište na info@computermedia.cz.

Moderní učebnice managementu pro střední školy.

Učebnice je určená všem studentům, jejichž studijní obor zahrnuje tematiku managementu. Názorně seznamuje se základními principy řízení osob i podniku, upozorňuje na nejčastější chyby a přináší řadu praktických tipů a nápadů „do života“. Zabývá se například plánováním, organizováním a hierarchiemi organizací, řízením kolektivu, principy rozhodování, metodami kontroly a v neposlední řadě i krizovým managementem.

Výuka pokrývá tato témata:

1. Základní pojmy řízení, managementu a organizace (pojem řízení; vývojové směry nauky o řízení; vývoj teoretických názorů na řízení; styly řízení; funkce řízení, ...)

2. Plánování (obsah a účel plánování; prognózy, vize a plány v plánovací činnosti; členění plánů; přenos informací jednotlivých plánů; druhy plánů; ukázky podnikového plánování, ...)

3. Organizace a organizování (pojem organizace; formální a neformální organizace; organizační útvary; typy organizací; hierarchie organizace; organizační normy; ...)

4. Řízení kolektivu (předpoklady pro výkon funkce manažera a řízení kolektivu; umění komunikace; strukturální a transakční analýza; formy a typy komunikačních struktur; řízení kolektivu; komunikace s médii; ...)

5. Rozhodování a kontrola (rozhodování v činnosti vedoucího pracovníka - aspekty rozhodování, prvky rozhodovacího procesu, algoritmus rozhodování; kontrola v činnosti vedoucího pracovníka - funkce, druhy, fáze a možnosti kontroly)

6. Krizový management (úpadek, sanace a zánik podniku; řízení rizik; krizový management; ...)

Přílohy

____________________________________________________________

Publikace je celobarevná, bohatě doplněná řadou praktických příkladů, ukázek a ilustrací, tipů a doporučení. Špičková kvalita tisku a zpracování.

Titul zohledňuje stanovený obsah učiva managementu vycházející z RVP 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání.

Na témata učebnice navazuje praktická cvičebnice.

Více informací
Autor Jaroslav Zlámal, Petr Bačík, Jana Bellová
Formát knihy A4
Počet stran 104
Vydání 1.
Datum vydání 1. 4. 2011
Barevnost Celobarevná
Druh vazby Brožovaná
ISBN 9788074020834